Noord-Korea hoog op de politieke agenda

PVV-Europarlementariër Lucas Hartong heeft vandaag tijdens het EU-China debat nadrukkelijk aandacht gevraagd voor de rol van China inzake Noord-Korea. Tijdens het recente bezoek van dictator Kim Jong Ill aan China heeft de Chinese president Hu verklaard meer met Noord-Korea handel te willen drijven. "Dit baart de PVV-fractie ernstig zorgen. China houdt namelijk Noord-Korea op de been en wij willen dat onmenselijke regime zo snel mogelijk afgeschaft zien", aldus Hartong.

"Er verblijven momenteel zeer veel angstige Noord-Koreanen, waaronder met name christenen, als vluchteling in China. Zodra zij namelijk door de Chinese politie worden ontdekt worden zij direct naar Noord-Korea teruggestuurd en daar zonder pardon in werkkampen gestopt, waaronder regelmatig kinderen. Terwijl Noord-Korea atoomproeven houdt en de eigen bevolking uithongert wordt het politiek gesteund door China".

De PVV wil van de Commissie weten of de EU wel handelsbetrekkingen moet onderhouden met een China wat zo de mensenrechten met de voeten treedt en niet ophoudt met het terugsturen van Noordkoreaanse vluchtelingen. Tevens wordt aangedrongen deze kwestie hoog op de politieke agenda te zetten bij de komende EU-China onderhandelingsronde op 6 oktober aanstaande.